Sponsor your parents and grandparents 2اطلاعاتی درباره ی برنامه ی ( PGP ) اسپانسر والدین و مادر بزرگ و پدر بزرگ در سال 2022 تا بیشتر با آن آشنایی پیدا کنید

IRCC هنوز اطلاعات کاملی در رابطه با این برنامه در سال 2022 منتشر نکرده است، اما طبق اخرین اطلاعاتی که داریم این سازمان برنامه دارد سطح مهاجر پذیری را تا سال 2023 بالا ببرد و تا سال 2022 حدود 23 هزار و 500 مهاجر را از طریق برنامه ی PGP جذب کند. قبل از دوران پندمیک اطلاعات مرتبط با این برنامه در ژانویه منتشر میشد؛ از طرف دیگر IRCC آپدیت های مرتبط با لاتری برنامه ی PGP را در پاییز سال 2020 و 2021 منتشر کرد. اما برای ما هنوز مشخص نیست که اطلاعات مرتبط با این برنامه در سال 2022 چه زمانی منتشر شود، با این حال زمان تعیین شده برای رسیدگی به پرونده های مهاجرتی در این دسته بین 20 تا 24 ماه تعیین شده است.

اسپانسر کردن والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ شرایطی دارد که شخص باید دارا باشد از جمله:

  • برای آمدن به کانادا دعوت نامه دریافت کرده باشید
  • حداقل 18 سال داشته باشید
  • در کانادا زندگی کنید
  • شهروند و یا مقیم دائم کانادا باشید
  • تمکن مالی لازم را برای اسپانسر کردن اشخاص مورد نظر خود داشته باشید. برای اثبات این موضوع باید مدرک اثبات داشتن درآمد کافی را ارائه دهید و یا پارتنر و یا همسری داشته باشید که درآمدش به همراه درآمد شما تمکن مالی کافی را نشان دهد.

چه کسانی می توانند پدر و مادر و مادر پزرگ و پدر بزرگشان را اسپانسر کنند؟

شما می توانید پدر و مادرتان و مادر بزرگ و پدر بزرگتان را اسپانسر کنید، چه از طریق خونی با ان ها مرتبط باشید و چه از طریق فرزند خواندگی. اگر آنان از یکدیگر طلاق گرفته باشند باید برای هر یک اپلیکیشن جداگانه ثبت کنید. اگر پدر و مادر و مادر بزرگ و پدر بزرگ طلاق گرفته ی شما دارا ی همسر و یا پارتنر باشند این افراد به عنوان بستگان در فرم های مهاجرتی در نظر گرفته می شوند و می توانند با پدرو مادر و مادر بزرگ و پدر بزرگ شما به کانادا بیایند، البته در صورتی که آمدنشان توسط کانادا مورد پذیرش واقع شود.

در اپلیکیشن ها می توانید برادر و خواهر خونی و یا ناتنی خود را هم در نظر بگیرید، تنها اگر به عنوان فرزند وابسته با والدینتان مورد پذیرش قرار بگیرند.

شما باید درامد کافی برای اسپانسر کردن تمامی افرادی که مد نظر دارید را داشته باشید. افرادی که اسپانسر میکنید هم باید درای صلاحیت برای آمدن به کانادا باشند. آنان باید تمامی مدارک مورد نیاز را همراه با اپلیکیشنشان داشته باشند مضاف بر اطلاعاتی که اداره ی مهاجرت کانادا در پروسه ی مهاجرت از انان درخواست خواهد کرد مانند ازمایشات پزشکی، بایومتریک و...

چه کسانی را نمی توانیدی اسپانسر کنید؟

شما نمی توانید:

  • والدین و مادر بزرگ و پدربزرک همسرتان را اسپانسر کنید؛

اما می توانید یکی از افرادی باشید که اپلیکیشن آنان را امضا می کند

  • فردی که اجازه ی ورود به کانادا را ندارد یعنی از نظر قانونی ممنوعالورود میباشد.

توجه داشته باشید که اولین قدم در اسپانسر کردن والدین و مادر بزرگ و پدر بزرگ پر کردن فرم علاقمندی به اسپانسر کردن می باشد.

در صورت تمایل به اطلاع از ارزیابی شرایط خود برای مهاجرت به استرالیا و یا اطلاع از جدید ترین قوانین ویزاهای کاری و مهاجرتی کانادا و استرالیا می توانیدفرم ارزیابی رایگانسایت را تکمیل نمایید.

2022-1-26