how to immigrate to canada in 2022در سال 2022 چطور به کانادا سفر کنیم؟

اگر سال 2022 را برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفتید، در ادامه راجع به راه کار هایی صحبت خواهیم کرد که از طریق ان بتوانید مقیم دائم کانادا شوید. در این مقاله در مورد راه های مهاجرت به کانادا صحبت خواهیم کرد که شامل برنامه ی: express entry, provincial nominee program (PNP) & family sponsorship میشود؛ در واقع 100 ها برنامه ی مهاجرتی برای مهاجرت کردن به کانادا وجود دارد. اگر در دوران پندمیک قصد مسافرت به کانادا را دارید باید بدانید که این کشور برنامه های سال جدید را با قوانین و محدودیت های جدید کرونایی اغاز خواهد کرد، برای مسافرین جدید الورود الزامیست که قبل از وارد شدن به خاک این کشور تست کرونا بدهند. از تاریخ 15 ژانویه 2022 تعداد کثیری از مسافران خارجی باید با واکسن های شرکت های دارو سازی مورد تایید کانادا واکسینه شده باشند.

اکپرس اینتری

اصلی ترین راه مهاجرتی کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری انجام می شود. این سیستم شامل سه برنامه ی: Canadian experience class, federal skilled worker program & federal skilled trades program می باشد. واجد شرایط بودن برای هر یک از این برنامه ها به شما کمک میکند تا در برنامه های استانی که موازی با اکسپرس اینتری هستند اقدام کنید؛ اگرچه این موضوع در مورد تمامی برنامه های استانی صدق نمیکند. برخی از برنامه های استانی سیستم جداگانه دارند و از طریق خود استان مربوطه مدیریت می شوند و برای افرادی که نمی توانند از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام کنند مناسب هستند.

سیستم اکسپرس اینتری طبق امتیاز بندی جلو میرود. شما با داشتن نمره ی زبان بالاتر امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد. همچنین دارا بودن حداقل 1 سال تجربه ی کاری ، تحصیلات تکمیلی و قرار گرفتن بین رنج سنی 20 الی 29 سال به شما امتیاز بیشتری خواهد داد.

تمام افرادی که در سیستم اکسپرس اینتری پروفایل دارند نمیتوانند به این کشور مهاجرت کنند. IRCC افرادی را که دارای امتیاز بالاتری هستند از pool اکسپرس اینتری طبق امتیاز اعلام شده در بازه زمانی دو هفته یک بار انتخاب می کند. کانادا تنها افرادی را که طبق برنامه ی CEC و یا در برنامه ی PNP کاندید دریافت دعوت نامه شدند مد نظر قرار میدهد تا برای آنان دعوت نامه صادر کند.

پندمیک باعث کند شدن روند بررسی پرونده های مهاجرتی شده است، به همین دلیل متوسط زمان برای رسیدگی به هر یک از پرونده ها در سال 2020 به 9 ماه افزایش یافته. IRCC قصد دارد این زمان را کاهش دهد، تا بتواند به هدفش یعنی جذب مهاجر بیشتر دست یابد.

برنامه مهاجرتی استانی

این برنامه برای افرادیست که برای اقدام از طریق اکسپرس اینتری واجد شرایط نیستند، و یا از طریق کاندید شدن برای برنامه ی استانی و کسب امتیاز بیشتر قصد دارند برای اکسپرس اینتری اقدام کنند.

به جر استان کبک و نوناوت تمامی ایالات و قلمرو ها برنامه ی استانی دارند. آنان از این برنامه برای پیشبرد اهداف اقتصادی و رشد جمعیت استفاده میکنند.

برنامه ی استانی شامل دو زیر شاخه است: PNP ارتقا دهنده، که اکسپرس اینتری برای انتخاب کاندید ها از آن استفاده میکند؛ و برنامه استانی اصلی که به طور جداگانه از سیستم اکسپرس اینتری عمل میکند.

اسپانسر کردن اعضای خانواده

اگر یکی از اعضای خانواده شمادر کانادا حضور دارند شما در این گروه واجد شرایط هستید. افرادی که در کانادا زندگی میکنند می توانند همسر و یا پارتنر قانونی خود را اسپانسر کنند، همینطور فرزندانشان و یا بستگان بزرگشالشان را از جمله پدر و مادر و پدر بزرگ و مادر بزگ. در موارد خاص انان حتی میتوانند افراد دیگری از خانواده را هم اسپانسر کنند.

معیار هایی برای واجد شرایط شناخته شدن در این گروه وجود دارد که شامل حال هر 2 طرف خواهد شد. شخصی که در کانادا شما را اسپانسر میکند باید بتواند از نظر مالی هم شما و هم خودش را ساپورت کند. شخصی که اسپانسر خواهد شد باید بتواند معیار های پذیرش پزشکی و کیفری را فراهم کند. هر 2 طرف باید اثبات کنند که این ارتباط واقعی است. برای مثال در مورد اسپانسرشیپ همسر شما باید بتوانید ثابت کنید که فقط به قصد مهاجرت با شخص مورد نظر ازدواج نکرده اید.

هر برنامه معیار های خاص خود را برای پذیرش دارد و بسته به این که از کدام کشور قصد مهاجرت به کانادا را دارید مدارک درخواستی شما متفاوت خواهد بود. در وبسایت IRCC می توانید لیست مدارک مورد نیاز را مشاهده کنید.

2022-1-3