ویزاهای کارآفرینی و تجاری استان کبک1200px Quebec in Canada.svg

استان کبک در بخش شمال شرقی آمریکای شمالی واقع شده است. شهر مونترالبزرگترین شھر آن، در نزدیکی شھرھای مھمی چون نيویورک، بوستون، فيلادلفيا، تورنتو، دیترویت و شيکاگو قرار دارد و نزدیک به 50 درصد ساکنان استان کبک در مونترال ساکن هستند. زبان فرانسه، زبان رسمی دولت استان کبک است که در حوزه اشتغال، آموزش، ارتباطات، و تجارت استفاده می شود.

آب و ھوای جنوب استان کبک، جایی که اکثریت جمعيت در آن ساکن ھستند کاملا معتدل است و چھار فصل کاملا متفاوت دارد. کبک به علت داشتن محیطی امن، هزینه زندگی مقرون به صرفه، فرهنگ غنی و متنوع و تسهیلات تفریحی و ورزشی مقصدی کاملا مطلوب برای زندگی و سرمایه گذاری است.

نرخ اميد به زندگی ساکنان استان Québecبين بالاترین رتبه ھا در جھان است. مراکز بيمارستانی جدید، از جمله مرکز بيمارستاندانشگاه مونترال و مرکز بھداشت دانشگاه McGillبا فنآوری پيشرفته و پرسنل پزشکی بسيار متخصص از نکات قابل توجه سیستم سلامت استان کبک می باشد.

برنامه سرمایه گذاری کبک، تنها برنامه سرمایه گذاری کانادا در حال حاضر است. متقاضیان این برنامه مستقیما مقیم دائم کانادا می شوند و از مزایای اقامت دائم بهره مند خواهند شد. سرمایه گذاری در کبک به علت داشتن 19 درصد اقتصاد توليد ناخالص داخلی کانادا، نگاھی متمرکز به بخش خدمات، که 72 درصد توليد ناخالص داخلی را تشکيل میدھد، مطمئن ترین شبکه ھای برق آبی آن در جھان، و نيروی کار واجد شرایط، تحصيل کرده و چند زبانه مزایای اقتصادی بسیاری به همراه خواهد داشت.

متقاضی برنامه سرمایه گذاری کبک باید به تنهایی و یا به اتفاق همسرشان، مالک حداقل 2 میلیون دلار کانادا سرمایه باشند که به صورت کاملا قانونی و از راه کسب و کار اقتصادی اشان حاصل شده باشد. این دارایی باید حداقل 6 ماه قبل از درخواست سرمایه گذاری در کبک در تملک متقاضی بوده باشد و صرفا باید به عنوان تمکن مالی در نظر گرفته شود. به عبارتی، متقاضی قرار نیست این مبلغ را سرمایه گذاری کند و تنها باید اثبات کند که چنین سرمایه ای را در اختیار دارد.

متقاضی باید همچنین دارای دو سال سابقه مدیریتی در 5 سال اخیر باشد که وظایف مدیریت و برنامه ریزی مالی، اجرایی، منابع انسانی، و تامین منابع را داشته باشد. متقاضی باید به قصد اقامت در استان کبک اقدام نماید. استان کبک از متقاضی انتظار دارد که مبلغ 1200000 دلار کانادا (یک میلیون و دویست هزار دلار) را به مدت 5 سال نزد دولت استان کبک سرمایه گذاری کند. این مبلغ پس از 5 سال بدون هیچ سودی به متقاضی عودت داده می شود. این سرمایه گذاری توسط دولت کبک ضمانت می شود.

چنانچه متقاضی قصد سپردن این مبلغ به مدت 5 سال را نداشته باشد می تواند از موسسات مالی مورد تایید دولت استان کبک کمک بگیرد. این موسسات اجازه دارند به نیابت از شما این مبلغ را در دولت کبک سرمایه گذاری کنند و متقاضی کارمزد و سود این سرمایه گذاری را به موسسه واسط پرداخت خواهد کرد. این سرمایه گذاری باید طی 110روز از تایید اداره مهاجرت در خصوص شرایط شما انجام پذیرد.

سابقه مدیریتی متقاضی باید در فعالیت اقتصادی معتبر و قانونی بوده باشد که حداقل 2 نیروی انسانی تمام وقت به عنوان کارمند طی دوسال مورد نظر داشته باشد. متقاضی حتی در صورتی که در وضعیت بازنشستگی نیز باشد می تواند برای این نوع ویزا درخواست دهد مشروط بر اینکه بتواند اثبات کند 2 سال سابقه مدیریتی را طی 5 سال اخیر داشته اند.

اداره مهاجرت کبک جلسات آموزشی و اطلاع رسانی رایگانی برای متقاضیان سرمایه گذاری کبک برگزار می کند که مباحثی از قبیل اقتصاد استان کبک، املاک، فرصت های اقتصادی و کسب و کار، و نظام آموزشی کبک را در بر می گیرد تا پاسخ تمام سوالات متقاضیان در این خصوص ارائه شود.

در فرآیند مهاجرتی ویزای سرمایه گذاری استان کبک، الزامی به سفر اکتشافی و بازدید از استان نیست، ولی جهت شناسایی شرایط اقتصادی و فرصت های کسب و کار موجود در این استان توصیه می شود قبل از ارسال پرونده و ثبت نام برای این برنامه حداقل یک سفر به این استان داشته باشند و حداقل به میزان یک هفته ازاین استان بازدید نمایید.

سیستم پذیرش سرمایه گذار استان کبک سیستم امتیازی است که متقاضی باید ازمجموع 6 فاکتور حداقل 40 امتیاز کل را کسب کند مشروط بر اینکه در فاکتور های سابقه مدیریت و دارایی کمتر از 10 و 25 امتیاز نگیرند. فاکتورهای امتیازی برنامه سرمایه گذاری کبک شامل تحصیلات، سوابق مدیریتی، سن، مهارت زبان خارجی (فرانسه یا انگلیسی)،اقامت و یا اعضای خانواده ساکن در استان کبک، و قرارداد سرمایه گذاری می باشد.

مزایای برنامه سرمایه گذاری استان کبک عبارت است از سرمایه گذاری بدون ریسک (اطمینان 100 درصدی از بازگشت مبلغ سرمایه گذاری شده اولیه با ضمانت دولت کبک)، سرمایه گذاری غیر فعال (بر خلاف برنامه های کارآفرینی استانی، نیازی به حضورهر روزه ومدیریت هر روزه کسب وکار خاصی نیست)، تمامی اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان وابسته نیز به همراه متقاضی اصلی اقامت دائم کانادا را کسب خواهند کرد و از کلیه مزایای شامل حال شهروندان کانادایی بغیر از حق دریافت پاسپورت طی سه سال اول اقامت بهره مند خواهند شد و پس از سه سال می توانند برای پاسپورت کانادایی نیز درخواست دهند.

در طی فرآیند بررسی پرونده، نیاز است که متقاضی برای مصاحبه با کارشناس اداره مهاجرت کبک در استان مونترال حاضر شود. چنانچه نتیجه مصاحبه موفقیت آمیز باشد، متقاضی پس از مدتی تاییدیه استان کبک را دریافت خواهد کرد که به نام Québec Selection Certificat-CSQمعروف است.

این برنامه ظرفیت محدودی را سالانه برای پذیرش در نظر میگیرد که بخش اعظمی از این برنامه متعلق به اتباع کشور چین است. با این حال، متقاضیانی که مهارت کافی در زبان فرانسه داشته باشند، از ظرفیت فوق مستثنی هستند و در هر زمان از سال میتوانند درخواست خود را ثبت نمایند.

تیم مشاوران مهاجرت تجاری کارجویان ملل

دولت کبک و دولت کانادا فرصت های بسیار طلایی برای مهاجرانی که مهارت و توانمندی لازم برای توسعه کسب و کار خود در کانادا دارند را فراهم می آورد. برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری استان کبک یکی از همین فرصت های منحصر به فرد است که فرصت اقامت دائم در سریعترین حالت ممکن را فراهم می آورد تا کارآفرینان و کارفرمایان بتوانند مهارت ها وتوانمندی های مدیریتی خود را به کانادا بیاورند.

از این رو در مجموعه کارجویان ملل، تیم تخصصی ویزای سرمایه گذاری کبک مشتاق هستند تا در تمام مراحل این ویزا به شما راهنمایی لازم را ارائه دهند و در تمام مراحل همراه شما باشند تا زمانی که اقامت خود را دریافت نمایید. از اولین مرحله ارزیابی تا روزی که اقامت دائم خود را دریافت نمایید، تیم مشاوران مهاجرتی کارجویان ملل همراه شما خواهند بود.

از ابتدای ژانویه 2020، اداره مهاجرت یک فاکتور جدید نیز به شروط پذیرش خود دربرنامه های اقتصادی اضافه خواهد کرد که عبارت است از اثبات یادگیری ارزشهای دموکراتیک استان کبک که بر طبق منشور آزادی و حقوق بشر به قوانین پذیرش مهاجرت استان کبک اضافه شده است. برنامه سرمایه گذاری استان کبک از ابتدای نوامبر 2019 اوایل جولای 2020 متوقف شده است و مجددا از ابتدای جولای 2020 شرایط جدید معرفی خواهد شد. با توجه به اینکه تکمیل مدارک و برنامه ریزی برای این برنامه نسبتا زمان بر است توصیه میشود اگرتصمیم به اقدام از این طریق دارید در اسرع وقت با یکی از وکلای مهاجرتی مورد تایید کانادا مشورت نماییدتا شرایط شما ارزیابی گردد.

چنانچه در صدد برنامه ریزی برای اقدام از طریق هریک از روش های مهاجرتی هستید، اولین کار کسب مشاوره حرفه ای و ارزیابی شرایط شماست. شما می توانید مستقیما با دفتر کارجویان ملل تماس بگیرید و یا با تکمیل فرم ارزیابی رایگان، منتظر تماس مشاوران مهاجرتی ما باشید.

 

2020.01.05