سلامتی روان مهاجران برای کانادا بسیار مهم است.1c72a6bf 6086 4bb3 af40 8410ad6888a3

 

سرویس های سلامتی روان مهاجرین به کانادا برنامه جدیدی است که کانادا آنرا پیشنهاد کرده و برایش مهم است.

یک سازمان واقع در آنتاریو به مهاجران تازه وارد که به کانادا می ایند خدمات سلامت روان ارایه میدهد. این برنامه

Newcomers’ Health and Well-Being Program نام دارد که با بودجه 2.2 میلیون دلاری توسط اداره مهاجرت کانادا بر اساس نیازهای فردی و اجتماعی راه اندازی شده است. انجمن سلامت و روان کانادا در مناطق یورک و سیکوز جنوبی قرار دارد که سلامت روان مهاجران و پناهجویان تازه وارد 12 سال به بالا را تامین میکند.

تحقیقات اخیر توسط اداره مهاجرت کانادا نشان میدهد مهاجران تازه وارد سلامتی روان سالم تری نسبت به متولدین کانادایی دارند که میتوان نام انرا "تاثیر مهاجر سالم" نام برد. ولی در عوض، استرس ها و فشارهای ناشی از تفاوت های فرهنگی موانع زبان و یکپارچگی و امیختگی با جامعه جدید باعث میشود مزیت سلامتی روان اولیه ناپدید شود.

بعضی از نگرانی های مربوط سلامت روان مهاجران تازه وارد که با آن روبرو هستند شامل  PTSD که در کشور و زادگاه خود تجربه کرده اند. مطالعات نشان میدهد که جمعیت مهاجران و پناهندگان افزایش شدید در رویدادهای اندوه ذهنی، افسردگی، اثرات تروما دچار میشوند. آژانس های اسکان مهاجران تازه وارد و فراهم کننده های مراکز سلامتی روان پیشنهاد حمایت سرویس های در دسترس برای کسانی که با چالش و مشکل روبرو هستند را داده اند. اما بیشتر منابع موجود بدون توجه به واقعیت های فردی و جمعیت مهاجرین طراحی شده اند.

برخی از مهاجران تازه وارد ممکن است از خدمات که پش روی انها قرار دارد ناآگاه باشند در حالیکه سایر مهاجرین تمایلی به استفاده از این خدمات نداشته باشند. این برنامه جدید قصد دارد این خلا را پر کند. این برنامه در آگوستی که گذشت افتتاح و شروع به فعالیت کرد و طیف وسیعی از خدمات مربوط به سلامت روان را ارایه میکند. از جمله ارزیابی سلامت جسم، مشاوره و روان درمانی، ارتقای سلامت و رفاه، مشاوره خانواده، خدمات مربوط به تروما.

بخش مهمی از این برنامه ایجاد فضایی امن و پذیرای ارایه خدمات است برای اطمینان از ارایه خدمات به زبان مادری متقاضیان، از مترجمین کمک گرفته میشود و به انها خدماتی ارایه میشود که برای انها اشنا میباشد. همچنین راه های گوناگون توصیف تجربه سلامت روان و برآورده شدن نیاز های معنوی و مذهبی مهاجران در نظر گرفته میشود. این برنامه به این گونه شکل گرفته است که مهاجران طیف وسیعی از افراد را تشکیل داده اند و هر کدام از آنها به شیوه خاص خود با استرس و فشار مواجه میشوند. درنتیجه، آگاهی از تفاوتها فرهنگی در ارایه خدمات سلامت روان نقش مهمی ایفا میکند. این برنامه تا سقف سه سال تامین بودجه شده است و این توان را دارد تا دو سال دیگر هم تمدید شود. بنابراین، از این برنامه بر ایجاد ظرفیت جامعه مهاجران در پاسخ به نیازهای مهاجران تازه وارد و اطمینان حاصل از حمایت قرار گرفتن پس از اتمام دوره خدمات متمرکز است.

در حال حاضر 7.5 میلیون مهاجر در کانادا زندگی میکنند و انتظار میرود این رقم تا سال 2036 دو برابر شود و از این رو درک اهمیت سلامت جسم و روان مهاجران تازه وارد اهمیت بسیاری میابد. برنامه رفاه و سلامت تازه واردان Newcomers’ Health and Well-Being Program نشان میدهد که دولت و سازمان های مربوطه خود را وقف این کرده اند تمام افرادی که در کانادا زندگی میکنند به خدمات با کیفیت و برابر در زمینه سلامت روان دسترسی پیدا کنند تا زندگی های معنا دار و موفقی را داشته باشند.

 

2020-09-10