دولت کانادا به مهاجران تازه وارد کمک میکند تا بتوانند شرایط خود را  با نیازهای کارفرمایان همسو کنند

main qimg 6139c81847dc95bcb7509020fab95600

 

خدمات اشتغال در تورنتو میگوید، برای کمک کردن به افراد جویای کار، لازم است که همزمان، با هر دو گروه، جویای کار و کارفرمایان، پیگیری و همکاری صورت گیرد.  اگر چه کانادا هنوز مهاجرت را به عنوان اولویت کمک به بهبود اقتصادی از کرونا ویروس معرفی کرده است، اما هنوز، موانعی بین مهاجران تازه وارد و فرصت های شغلی باقی مانده است. مهاجران تازه وارد به بازار کار، ممکن است با مشکل معادل سازی مدارک تحصیلی روبرو شوند. همچنین میتوان به موانع زبانی یا فرهنگی اشاره کرد که بر اعتماد به نفس تازه واردان یا توانای آنها در برقراری ارتباط با کارفرمایان و همکارانشان تأثیر بگذارد. یا به عبارت دیگر، ممکن است با تبعیض روبرو شوند. علی رغم نیاز به کانادایی های جدید، هنوز کارفرماهایی وجود دارند که کمی تعصب به متولدین خود کانادا دارند.

مراکز اشتغال موجود در تورنتو، به مهاجران بیکار، نیمه بیکار با  درآمد کم کمک میکند تا در زمینه های کاری مرتبطشان شغل پیدا کنند. آنها با هزاران کارفرما در سراسر شهر همکاری میکنند تا به آنها در فهم مزایای استخدام مهاجران کمک کنند.

مقیمان جدید به کانادا مجموعه ای از تجربیات جدید و ایده های جدید را به ارمغان می آورندکه واقعا میتوانند به نفع یک شرکت باشند. اگرچه، متقاضیان تازه وارد ممکن است در حال یادگیری زبان انگلیسی و فرانسه باشند، اما انها میتوانند از این موانع جزیی عبور کنند و کارمندان دایم و مولد شرکت های کانادایی باشند و باعث رشد و پیشرفت شرکت ها شوند.

خود کانادایی ها از قبل، از مزایای حضور مهاجران حتی در زمان شیوع بیماری همه گیر کرونا برخوردار شدند. مهاجران خلا موجود در کار را پر میکنند و منبع اصلی رشد جمعیت در کانادا هستند. بنابراین، مهم است که مهاجران دسترسی یکسان به شغل ها داشته باشند ، چون تضمین موفقیت مهاجران، موفقیت بلند مدت کشور کانادا را در پی خواهد داشت.

در سال 2013، این موضوع توسط انجمن حقوق بشر اونتاریو به رسمیت شناخته شد و این انجمن سیاست از بین بردن مانع "تجربه کانادایی" را ایجاد نمودند. این سیاست مسائل مربوط به حقوق بشری را نشان می دهد که ناشی از دسترسی ناعادلانه به فرصت های شغلی بر اساس تجارب خارجی می باشد. این انجمن همچنین لیستی از بهترین روش ها را به صاحبان مشاغل پیشنهاد می دهد.

درباره آنچه که مهاجران میتوانند برای بهبود شرایط شغل خودشان انجام دهند، اولین قدم مطابقت با انچه که کارفرمایان انتظار دارند است

بنابراین، انتظار کارفرمایان در کانادا چیست؟

داشتن رزومه  به سبک کانادایی

وبسایت دولت کانادا لیستی کامل از بایدها و نبایدهای نوشتن رزومه را مشخص می کند. به طور خلاصه: رزومه ها صریح و مختصر نوشته شود. اطمینان حاصل شود که هیچ غلط املایی وجود ندارد و شمارش صفحه را تا دو صفحه پایین نگه دارید. به صورت سوم شخص رزومه نوشته شود، بنابراین از "من"، استفاده نشود. متقاضی باید صادق یاشد و هیچ دروغی در رزومه خود نداشته باشد.

آمادگی برای مصاحبه و به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی مهاجران

کارفرمایان میخواهند در مورد شغل و تحصیلات متقاضی آگاهی پیدا کنند. گرفتن مدرک تحصیلی کانادایی، تنها فاکتور پیدا کردن کار متقاضیان نیست. متقاضیان خارجی میتوانند مدراک تحصیلی خود را از طریق ارزیابی تحصیلی بگیرند. بنابراین، نتیجه ارزیابی مدارک تحصیلی خارج از کانادا برای برابری با مدارک تحصیلی کانادا میتواند به کارفرما نشان داده شود. و در آخر میتوان به این نکته اشاره کرد که مهاجران جویای کار در کانادا، نیاز است که در کانادا حضور داشته باشند.

 

2020-09-19