نوااسکاشیا

برنامه کارآفرینی استان نوااسکوشیا کانادادر سال 2019، جمعیت کل ایالت نوا اسکوشیا 971.395 بوده است همچنین، میتوان به شهرهای مانند  Halifaxبا جمعیت 316.701، Sydney با جمعیت 29.904، Truroبا جمعیت  22.954،  New Glasgow با جمعیت 18.665،  اشاره کرد.

Halifax، شهر بندری در کنار اقیانوس اطلس در شرق کانادا، مرکز استان نوا اسکوشیا است. به دلیل تاریخ ناوگان مستقل دریایی به عنوان  یک مرکز تجاری بزرگ، شناخته شده است.

بیشترین عامل موثردراقتصاد  این شهر، بندرمیباشد. هالیفکس یکی از چهار بندر برتر کانتینر کانادا ازنظر حجم محموله های دریایی است. بندر هالیفاکس از لحاظ استراتژیکی بین  اروپای غربی و ساحل شرقی آمریکای شمالی به عنوان اولین نقطه ورودی نام گرفته است. این بندر دارای دو پایانه اصلی کانتینر، یک پالایشگاه نفت با اندازه متوسط، تعداد زیادی  اسکله حمل بار عمومی و اسکله های   تخصصی تر برای باربری  برای محصولاتی مانند خودرو است.

کشاورزی، ماهیگیری، معدن، جنگلداری و استخراج گاز طبیعی صنایع عمده ای است که در مناطق HRM  یافت می شود.

منطقه اصلی کشاورزی شهرداری Halifax ، دره موسکوودوبیت (Musquodoboit Valley.) است. تعداد کل مزارع 150 قطعه است که از این تعداد 110 قطعه، متعلق به اشخاص است و در سرشماری سال 2001 تعداد 3630 نفرمشغول به کار بودند که در بخش کشاورزی و منابع صنعتی در شهرداری مشغول به کار هستند. دیگرمنابع صنعتی میتوان به  مزارع گاز طبیعی در سواحل جزیره سابل و همچنین استخراج سنگ رس، طلا، سنگ آهک و گچ اشاره کرد

HRM با داشتن بزرگترین مرکز جمعیتی در آتلانتیک کانادا و موقعیت مکانی جغرافیایی مرکزی در نوا اسکوشیا، در دهه های اخیر شاهد رشد اقتصادی  و رشد بخش خدمات بوده است.

اقتصاد HRM در دهه گذشته نسبتاً قوی بوده است. رشد اشتغال در بخش دولتی  که از جمعیت به مراتب بالاتری برخوردار است، همراه با حقوق و مزایا  حداقل 12٪ بیشتر در مقایسه با مشاغل بخش خصوصی است. در سالهای اخیر، رشد پایدار جمعیت، فعالیتهای اقتصادی را در اختیار مدیریت منابع انسانی قرار داده است. HRM همچنین از تغییر جمعیتی کانادایی های جوان آتلانتیک از جوامع روستایی و شهرهای کوچک به مراکز شهری سود برده است.

برنامه کارآفرینی استان نوااسکوشیا کانادا

    The Nova Scotia Entrepreneur Stream   

روش کارآفرینی برنامه نوا اسکوشیا (NSNP) یکی از روش های کسب اقامت دائم کانادا برای صاحبان یا مدیران ارشد با تجربه در کسب و کار میباشد. متقاضیان برنامه کارآفرینی نوااسکوشیا باید کسب و کار خود را در این استان شروع و یا یک کسب و کار موجود را خریداری کنند و برای افراد مقیم کانادا در این استان کار ایجاد نمایند، و همچنین خواهان زندگی در نوا اسکوشیا نیز باشند. متقاضی باید به صورت فعال در مدیریت روزانه کسب وکار خود مشارکت کند. تا پس از یک سال فعالیت در کسب و کارش در این استان، بتواندن برای اقامت دائم دعوتنامه را از این استان دریافت کند.

یکی از ویژگی های مهم برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا برنامه منظم اقامت موقت و پس از آن اقامت دائم است. این بدان معنی است که متقاضیان باید حداقل یک سال به صورت متوالی در نوا اسکوشیا با مجوز کار (Work Permit)  فعالیت کنند قبل از اینکه متقاضی دعوتنامه خود را، برای اقامت دائم در کانادا از این استان دریافت نماید.

شرایط لازم برای درخواست این برنامه:

  • متقاضی بایددارای سن 21 سال یا بالاتر باشد.
  • متقاضی باید تمایل به کار و زندگی در این استان داشته باشد و کسب و کار خود را هم در این استان راه اندازی کند
  • ارزش خالص دارایی باید حداقل 600000 دلار کانادا باشد. همچنین، توسط کارشناسان مالی ثالث مورد تایید اداره مهاجرت استان نوااسکوشیا NSOI تایید شود.
  • متقاضی باید قادر به سرمایه گذاری حداقل 150000 دلار کانادا از پول خود برای ایجاد یک کسب و کار در نوا اسکوشیا باشد
  • داشتن تجربه حداقل 3 سال سابقه مدیریت و مالکیت حداقل 33 از یک کسب و کار  و یا بیش از 5 سال سابقه مدیریت ارشد طی 10 سال گذشته باشد.
  • متقاضی بتواند نمره CLB 5 در هر مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی را بگیرد (برای اطلاع از برابر یابی نمرات آزمون آیلتس در سیستم CLB لطفا به این بخش مراجعه نمایید)
  • حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و یا معادل کانادایی آن را داشته باشد

سیستم امتیاز بندی کارآفرینی استان نوااسکوشیا یکی ارکان اصلی روش کارآفرینی است. امتیازات مربوط به زبان، تحصیلات، مالکیت کسب وکار یا تجربه مدیریت، سرمایه گذاری، ارزش خالص دارایی، سن، انطباق پذیری و اولویت های اقتصادی نوا اسکوشیا مهمتریت عوامل امتیاز آور است که در ادامه جزئییات آن را معرفی می کنیم.

 فاکتور اول: زبان

برای اطلاع از برابر یابی نمرات آزمون آیلتس در سیستم CLB لطفا به این بخش مراجعه نمایید 

Untitled 

فاکتور دوم: تحصیلات

تحصیلات
مدرک دیپلم 
فوق دیپلم 1 ساله 
فوق دیپلم2 ساله 
لیسانس 
لیسانس بعلاوه فوق دیپلم
مدرک ارشد
مدرک دکترا
  حداکثر 25 امتیاز             
8
12
19
21
22
23
25

فاکتور سوم: مالکیت کسب وکار

مالکیت کسب و کار و یا تجربه مدیریتی ارشد 
 تا 5 سال تجربه مالکیت کسب کار (مالکیت تقریبا 33/33 درصد) در 10 سال گذشته  
بیشتر از 5 سال تجربه مدیریت در 10 سال گذشته
بیش از 5 سال سابقه  مالکیت  کسب و کار (حداقل مالکیت 33/33 درصد ) در 10 سال گذشته
حداکثر امتیاز 35
20
20
35

متقاضیان باید در طی 10 سال گذشته حداقل 3 سال تجربه مالکیت کسب وکار را داشته باشند که شامل 33% مالکیت و نقش فعال در مدیریت است  و  همچنین متقاضی میتواند با بیش از پنج سال تجربه در نقش مدیریت ارشد در 10 سال گذشته و بدون مالکیت هرنوع کسب و کاری شرکت کند. نقش فعال به معنای این است که متقاضی شخصاً در کارهای روزانه شرکت کند و در تصمیم گیری های حیاتی نقش مستقیم داشته باشد.

به طور کلی ، مدیریت ارشد بدین معنی است که متقاضی وظایف زیر را انجام دهد:

-       مدیریت یک سازمانیا بخشی از سازمان

-       نظارت و کنترل کار و وظایف سایر مدیران، سرپرستان و کارمندان حرفه ای.

-       صلاحیت استخدام و اخراج پرسنل و کارمندان، ارتقا یا لغو مجوز

فاکتور چهارم: ارزش خالص دارایی

 ارزش خالص دارایی
600,000  الی 999,999 دلار کانادا
1میلیون  دلار یا   1.5 میلیون دلارکانادا
بیش از 1.5 میلیون دلار کانادا
حداکثر امتیاز 10
5
7
10

فاکتور پنجم: سن

سن
21 - 24
25 - 32
33 - 35 
44 - 40
45 -55
بالای 56
حداکثر امتیاز 10
5
7
10
7
5
0

فاکتورششم:انطباق پذیری

انطباق پذیری
سطح زبان همسر یا  پارتنرشما در هر مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی ، در هر چهار مهارت زبان (صحبت کردن ، گوش دادن، خواندن و نوشتن)در سطح CLB 4 یا بالاتر باشد
حداقل دو سال سابقه تحصیل به صورت تمام وقت در این استان داشته باشید یا حداقل مدرک دبیرستان و دانشگاهی را در این استان به صورت تمام وقت ( یعنی هفته ای 15 ساعت) گذارنده باشد
همسر یا پارتنر متقاضی دو سال تحصیلات خود را به صورت تمام وقت در این استان به پایان رسانده باشد یا حداقل مدرک دبیرستان و  یا دانشگاهی را در این استان تمام وقت ( یعنی هفته ای 15 ساعت) گذارنده باشد
داشتن مجوز معتبر کار به صورت تمام وقت (حداقل 1 سال) در کانادا و نوا اسکاشیا
متقاضی یا همسر ایشان، دارای خانواده یا بستگانی (پدر و مادر ، پدربزرگ و مادربزرگ ، برادر / خواهر ، عمه / دایی ، / خواهرزاده، که در نوا اسکوشیا زندگی می کند) باشند که حداقل 19 سال سن و دار ای اقامت یا شهروندی هستند و به صورت 1 سال مداوم در این استان زندگی کرده باشند
حداکثر 10 امتیاز
5
10
5
10
5

فاکتورپنجم: اولویت اقتصادی

اولویت اقتصادی نوااسکوشیا  
کسب و کارهای صادرات محور
محل کسب و کار های پیشنهاد شده در خارج از Halifax باشد
کسب و کارهای متداوم به مدت حداقل 5 سال
حداکثر 10 امتیاز
5
5
5

فاکتورهفتم: سرمایه گذاری

 سرمایه گذاری
150 هزار دلار – 300 هزار دلار کانادا
بیشتر از 300 هزار دلار کانادا
حداکثر 15 امتیاز
10
15

چنانچه متقاضی برای انجام سرمایه گذاری در تاسیس، خرید و  فعالیت در کسب و کار در نوا اسکوشیا متعهد می گردد که از دارایی خود هزینه کند امتیازات مضاعفی نیز به ایشان تعلق میگیرد. مواردی که می تواند در گروه هزینه های سرمایه گزاری مورد تایید باشد عبارت است از: زمین، ساختمانها، تجهیزات، نرم افزارها، مجوزها، هزینه های فرانچیز، هزینه های توسعه و بازسازی ملک، و همچنین هزینه های که به صورت حرفه ای مربوط به تاسیس کسب و کار میشود (هزینه های مرتبط با مهاجرت را شامل نمی شود). به طور مثال وسیله نقلیه (مطابق با دستورالعمل اداره درآمد ومالیات کانادا (CRA) برای استفاده شخصی از وسایل نقلیه در کسب و کار، اثاثیه و اسباب خانه به عنوان هزینه های کسب و کار پذیرفته نمی شود.

هزینه های مدیریت کسب و کار مربوط به هزینه های منظم و مکرر ماهانه است که شامل اجاره، دستمزد و حقوق، تبلیغات، هزینه های آب و برق، حسابداری و بیمه می باشد. اداره مهاجرت استان نوااسکوشیا ممکن است هزینه های مدیریت کسب و کار را تنها در موارد زیر پذیرش نماید:

برای تاسیس کسب کار جدید: حداکثر شش ماه.

برای خرید کسب و کار موجود: حداکثر سه ماه

البته اداره مهاجرت استثناهایی هم قائل می شود. مثلا برای وسایل نقلیه اضافی که در شرکتهای حمل و نقل، تولید یا ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند، زمانیکه وسایل نقلیه در انتقال کالا یا تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله هزینه های مورد تایید تلقی می گردد.

2020-08-13